Wyjazd na spektakl teatralny

W dniu 13 stycznia 2016 r. uczniowie klas IV-VI udali się do Rzeszowa na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Sztuka oparta była na znanej powieści Edmunda Niziurskiego pt. „Sposób na Alcybiadesa”.

Uczniowie pewnej klasy poszukiwali sposobów na pedagogów, aby się nie uczyć, ale mieć dobre stopnie z wszystkich przedmiotów. Po wielu perypetiach udało im się zdobyć sposób na jednego tylko nauczyciela o pseudonimie Alcybiades, uczącego historii. SPONA, bo tak nazywał się sposób, wzbudził w chłopcach wielkie zainteresowanie historią, dzięki czemu zyskali szacunek całej szkoły.

Do udziału w spektaklu zaproszeni zostali także widzowie – młodzi odbiorcy sztuki, którzy mieli do odegrania określone role.

Spektakl, któremu towarzyszyła świetna muzyka, efekty specjalne oraz ciekawa gra aktorów, bardzo przypadł do gustu młodym odbiorcom sztuki.

Po zakończonym przedstawieniu, uczniowie zwiedzili jedną z najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych w Rzeszowie, znajduje się ona w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej i składa się z kilkudziesięciu ruchomych elementów.

Related Images:

Skip to content