Zmienia się świat, zmieniamy się my i nasze zainteresowania

Relacja ze spotkania hobbystów w Nosówce

Pierwsze w tym roku spotkanie hobbystów odbyło się 26 stycznia 2016 r. Przybyli na nie szóstoklasiści pod opieką polonistki – Małgorzaty Król.

Swoje zainteresowania prezentowało dziesięcioro uczniów.

Jako pierwszy mówił o swoim hobby Bryan Bieniek. Jego pasja to piłka nożna i ręczna. Bryan gra głównie w ataku, jego idolem jest Robert Lewandowski.

Natalia Drozd od pięciu lat jeździ figurowo na łyżwach oraz trochę krócej na nartach. W wolnych chwilach bardzo pięknie rysuje promarkerem.

Oliwię Mitę kiedyś pasjonował taniec towarzyski, później współczesny; jest posiadaczką kilku medali z czasów tańca w klubie „Dżet”. Obecnie pasjonuje ją koszykówka, siatkówka oraz biegi przełajowe, w których już odnosi pierwsze sukcesy.
Mateusz Nowak kolekcjonuje noże i scyzoryki, interesuje się też boksem.

Kamila Rogala realizuje się w muzyce, tańcu i śpiewie. Tańczy i śpiewa w zespole Nosowiany i Nosowianki, zaprezentowała swoje ulubione baletki. Wyjaśniła nam, co to jest taniec lubelski i oberek.

Wojtek Sarna kolekcjonuje miesięcznik: „Świat Wiedzy”, w którym można znaleźć różne ciekawostki ze świata nauki oraz nowinki techniczne; zaprezentował także nóż wykonany z papieru tzw. „butterfly”. Nóż wymagał dużego nakładu pracy: wycięcia ze specjalnego szablonu kilkudziesięciu kartek, a później ich sklejenia.

Oliwia Sitek pasjonuje się akrobatyką sportową, trenuje już od 6 miesięcy, zajęła I miejsce w turnieju andrzejkowym, VI w Mistrzostwach Wojewódzkich w Łańcucie; posiada kilka medali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Klaudia Szybisty lubi czytać głównie fantastykę i dramaty, od pół roku gra na gitarze, na której zagrała dwa utwory muzyczne, hoduje też koty,    o które potrafi dobrze zadbać.

Marlenę Wilk pasjonuje fotografia ,robi zdjęcia głównie w plenerze: drzewom, chmurom itp., jest też pasjonatką czytania.

Izabela Ziobro rysuje głównie zwierzęta, a swoje próby rozpoczęła w wieku 2,5 lat. Jej rysunki są bardzo ciekawe.

Spotkanie było bardzo interesujące, okazało się że 45 minut to trochę za mało aby w skrócie przedstawić wszystkie pasje uczestników!

Zapraszamy na kolejne spotkanie wszystkich, którzy chcą się pochwalić swoim hobby!

Oprac. Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content