Paweł Beręsewicz – Noskawery

Pierwsze w tym roku spotkanie dziecięcego DKK, które odbyło się 14 stycznia 2016 r. poświęcone było książce Pawła Beręsewicza pt. Noskawery.

Młodzi dyskutanci, stwierdzili, że książka jest interesująca i „na czasie”. Dotyczy relacji w środowisku młodzieżowym oraz uleganiu presji reklamy i mody Bohaterka książki – Zuzia, marzyła o tym, aby otrzymać różową kopertę z zaproszeniem na urodziny do lubianej w klasie Małgośki będącej „trendy i na topie”. Niestety, nie otrzymała zaproszenia i przez to czuła się gorsza, nieakceptowana w środowisku szkolnym.

Najnowszym odkryciem były noskawery, czyli skarpety na nos – wynalazek niejakiego Vitorio Benetti, ówczesnego króla mody młodzieżowej. Ich posiadanie oznaczało bycie znanym i lubianym, a także poważanym przez innych. Ten niecodzienny ochraniacz kosztował fortunę i Zuzia niestety nie była jego szczęśliwą posiadaczką.

Jak potoczą się losy bohaterów i czy Zuzia zdobędzie upragnione noskawery, możecie dowiedzieć się z tej ciekawej książki, za którą autor dostał nagrodę w III konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Moderator DKK – H. Kuleta

Related Images:

Skip to content