Mistrzostwo gminy w piłce siatkowej chłopców klas IV – VI

Drużyna chłopców klas IV – VI zdobyła I miejsce w gminnych zawodach w piłkę siatkową w ramach Igrzysk Dzieci i zakwalifikowała się do rozgrywek powiatowych.

 Dnia 21 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje w piłce siatkowej chłopców klas IV-VI.

Zawody między sobą rozgrywali chłopcy ze SP w Nosówce, SP w Racławówce oraz SP w Kielanówce.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas IV – VI, pokonując rywali, zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do finału gminnego. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Tabela wyników przedstawia się następująco:

SP Nosówka – SP Racławówka 2: 0

SP Nosówka – SP Kielanówka 2: 0

SP Racławówka – SP Kielanówka 1:2

I miejsce SP Nosówka

II miejsce SP Kielanówka

III miejsce SP Racławówka

W dniu 8 marca 2023 r. odbył się gminny finał piłki siatkowej chłopców kl. IV- VI w Zgłobniu.

Do finału gminnego zakwalifikowały i zgłosiły się 3 zespoły, ale jeden z zespołów nie przyjechał. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Rogala, Kacper Dubiel – Kot, Krystian Dziedzic, Michał Hodyr, Jakub Leszczyński, Oscar Nędziak, Mateusz Wąs, Karol Wilk, Gabriel Kłeczek, Maciej Zacios i Tomasz Maciejowski.

Drużyny ze SP w Nosówce i SP w Zgłobniu rozegrały mecz o I miejsce i o udział w rozgrywkach  powiatowych. Mecz był bardzo ciekawy i zacięty. Zwycięstwo 2: 1 w tym pojedynku odniósł zespół ze SP w Nosówce. Najlepszym zawodnikiem meczu był Michał Hodyr. Zespół z Nosówki został zakwalifikowany do półfinału powiatowego.

Pojedynek półfinałowy powiatowy odbył się 14 marca 2023 r. w Szkole w Zaczerniu.

Były to mecze międzygminne w ramach Igrzysk Dzieci. Gminę Boguchwała reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Nosówce, Gminę Głogów Małopolski reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Głogowie, Gminę Trzebownisko reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu.

Każdy zespół starał się zagrać jak najlepiej. I – sze miejsce zajęła SP w Zaczerniu (gospodarze turnieju) , II- gie miejsce SP Głogów Małopolski, 3- cie miejsce SP Nosówka. Poszczególne mecze były bardzo zacięte i wyrównane, o czym świadczą przedstawione poniżej wyniki meczów naszej drużyny:

Zaczernie – SP Nosówka 2: 1

SP Zaczernie – SP Głogów 2: 0

SP Nosówka – SP Głogów 1: 2

W naszym zespole wyróżnili się: Maciej Rogala, Oscar Nędziak i Michał Hodyr, którzy wybronili wiele piłek. Wszyscy chłopcy byli świetnie przygotowani, walczyli do samego końca, zabrakło odrobinę szczęścia by zakwalifikować się do finału powiatowego tych rozgrywek.

Opiekunem i trenerem naszego zespołu był pan Marek Mindziak, który przygotowywał nas do gry i również opiekował się nami w trakcie wszystkich zawodów.

Gratulacje chłopcy i życzymy kolejnych sukcesów!!

Related Images:

Skip to content