Wyjazd na spektakl „Mała, zielona planeta”

Słońce, ciepło i woda – to dla każdego dziecka symbole lata, zabawy
i wypoczynku. Kojarzą nam się z wakacjami i świetną zabawą. Okazuje się jednak, że o ile słońca i ciepła będziemy doświadczać coraz częściej, o tyle z wodą może być różnie. Bo albo może być jej za mało, albo gdy jeszcze jest, zarośnie algami lub zakwitnie sinicami, jak nasz ukochany Bałtyk. O ile uwielbiamy Słońce i ciepło, wolelibyśmy, żeby wzrost temperatur nie wiązał się z biologicznymi niedogodnościami.
28 marca br. uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń, uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Mała, zielona planeta” w Instytucie Muzyki w Rzeszowie. Przedstawienie przygotowali aktorzy z Teatru ARTENES z Wrocławia.
Poprzez spektakl promowane były takie wartości jak: szacunek dla przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za wspólne dobro i świadomość wpływu na otaczające środowisko. Uczniowie przyswoili wiedzę o segregacji śmieci oraz dbałości o naszą planetę, aby była zielona, piękna i czysta.
Wszystko to zaprezentowało rodzeństwo przeżywające przygody (w tym także niebezpieczne), Matka Natura i Mistrz Ciemnej Mocy. Dzieci świetnie się bawiły, a radość, strach, zdziwienie i napięcie towarzyszyły nam do końca przedstawienia.

Tekst – pani Katarzyna Snopek

Related Images:

Skip to content