Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

thumbnail-php-ffiles-pl-1-1318871401-jpgwidth1000

Szkoła  to przygoda znakomita.
Kto nie wierzy, niech przekona się
i radośnie z nami szkołę wita,
w jej murach pilnie uczy się.

Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło.
Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło,
bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi,
mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą mszą  świętą w Kościele Parafialnym w Zabierzowie. Mszy przewodniczył ksiądz proboszcz Ryszard Kołodziej. W homilii skierowanej do licznie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli, mówił o konieczności pracy nad sobą, systematycznej nauce, umiłowaniu ojczyzny i szacunku dla trudnej pracy nauczycieli. Prosił by rodzice i nauczyciele  byli oparciem dla  dzieci w trudnych chwilach.

We mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w  Nosówce i Zespołu Szkół w Racławówce. Następnie, już w sali gimnastycznej szkoły dyrektor Marek Mindziak  przywitał wszystkich przybyłych na inaugurację roku.  Złożył życzenia sukcesów w pracy i nauce, a rodzicom życzył dobrej współpracy ze szkołą. W swoim wystąpieniu dyrektor przypomniał, że pierwszy września to również rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Uczniowie starszych klas przygotowali inscenizację,  na którą złożyły się wiersze i piosenki o tematyce wakacyjnej, szkolnej, przeplatane tańcami i śpiewem.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami klas. Rok szkolny 2011/2012 został uroczyście rozpoczęty.

no images were found

Related Images:

Skip to content