Rekolekcje 2018

Anielskie Rekolekcje Wielkopostne

 

     W dniach 14-18.02.2018 r.  w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Zabierzowie zostały zorganizowane Rekolekcje Wielkopostne, w tym  również rekolekcje szkolne.

     Uczniowie szkół z Nosówki i Racławówki gromadzili się, aby wysłuchać  nauk księdza rekolekcjonisty i wspólnie się pomodlić, w środę i piątek w kościele parafialnym, zaś w  czwartek w swoich szkołach.

     Rekolekcje prowadził ks. Krzysztof Czech proboszcz parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej – Zdroju.  W bardzo żywy i energiczny sposób starał się na nowo wszczepić w serca uczniów miłość do Jezusa. 

     W swoich naukach odnosił się do Aniołów, którzy nas strzegą i zachęcał do podejmowania duchowej współpracy z Nimi. Mamy nadzieję, że czas ten został w owocny sposób przeżyty przez uczniów, dzięki czemu będą pamiętać, że nigdy nikt nie jest  sam, zawsze towarzyszy każdemu człowiekowi opiekun z nieba – Anioł Stróż. 

     Dziękujemy z całego serca ks. Krzysztofowi za  czas poświęcony uczniom naszej szkoły i skierowane nauki. 

Podczas rekolekcji odbył się także Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszego Anioła. Pierwsze miejsce zajął Kamil Szczepański z klasy III, który namalował Anioła Ojczyzny, w nagrodę otrzymał piękną figurkę Anioła Stróża.

 

Relację przygotował ks. Mirosław Kardaś – szkolny katecheta

 

Related Images:

Skip to content