Pięć lat DKK w Nosówce

     9 października 2017 r. minęło pięć lat od pierwszego spotkania DKK w Nosówce. Sympatycy czytania – Mateusz I., Julia K., Daria H., Sylwester Sz. , Bartek P., Bartek K, i Julia K., stwierdzili, że lubią czytać i chcą się zapisać do klubu. Na początek postanowili głośno przeczytać fragmenty Akademii Pana Kleksa, a był to też przy okazji popis pięknego czytania. Później odbyła się dyskusja. Młodzi czytelnicy wypowiadali się co ich zaskoczyło w akademii Pana Ambrożego.
I tak to się zaczęło… Biorąc przykład z innych bibliotek, które tworzyły Dyskusyjne Kluby Książki pod auspicjami Instytutu Książki i Czytelnictwa, powstał Klub w Nosówce, a potem w Racławówce. Takich spotkań odbyło się do tej pory 41.

     Zmieniali się czytelnicy Klubu, odbyło się wiele pasjonujących dyskusji na temat ciekawych książek dla dzieci i młodzieży. Dyskusyjny Klub Książki w Nosówce, miał szczęście gościć trzech pisarzy:

8 VI 2014 r.-odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, 26 V 2015 r. miały miejsce niezwykle ciekawe warsztaty literackie z Dariuszem Rekoszem, zaś 22 IV 2016 r. odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem.
W piątą rocznicę powstania DKK w Nosówce, na spotkanie organizacyjne przybyły czytelniczki, które działają w DKK już trzeci rok. Są to: Karolina Kogutek, Monika Stachowicz, Julita Wilk, Alicja oraz Zuzanna Ziobro. W tym roku 13 maja na Kosmicznej Nocy Bibliotek , która odbyła się w Rezydencji Literackiej w Boguchwale-wszystkie wymienione czytelniczki zostały nagrodzone za aktywność czytelniczą.
Na wyjątkowym, jubileuszowym spotkaniu, które odbędzie się 24 października 2017 r. o godz.15.30 w bibliotece, w nowym lokalu (Domu Kultury w Nosówce) będziemy dyskutować o książce Doroty Suwalskiej pt. „Znowu kręcisz Zuźka”.
Już teraz serdecznie zapraszam członkinie oraz wszystkich młodych sympatyków czytania z Nosówki, a przede wszystkim dobre duszki naszego Klubu: Panią Małgosię Augustyn – koordynator podkarpackich DKK, Panią Małgosię Król – przyjaciółkę biblioteki w Nosówce oraz Dyrektora GBP w Boguchwale – pana Damiana Drąga. Nie wyobrażamy sobie aby mogło ich zabraknąć!
Zapraszamy i do zobaczenia!
Moderator DKK – Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content