Dzień Edukacji Narodowej

            Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

          14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Haliny Ignac, przygotowali, w przeddzień tego Święta, uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy, piosenek i pięknych życzeń skierowanych do wszystkich pracowników szkoły. Obejrzeliśmy także ciekawą inscenizację w wykonaniu uczennic z klasy V i popisy wokalne siódmoklasistek, które  same ułożyły i zaprezentowały humorystyczne piosenki – rymowanki o każdym nauczycielu.

Pan Dyrektor złożył życzenia nauczycielom i obsłudze szkoły oraz przyznał  Nagrody w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy zawodowej: pani Halinie Ignac, pani Małgorzacie Król i panu Bogdanowi Hadysiowi. Ponadto pani Małgorzata Król została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadanym przez MEN.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za miłe życzenia. Wasze uśmiechy i życzliwość są źródłem naszej  satysfakcji z wykonywanej pracy. Wyrażamy nadzieję, że trud wychowawczy, dydaktyczny i opiekuńczy poświęcony tym, którzy są nadzieją narodu – dzieciom i młodzieży –  nie pójdzie na marne.

Related Images:

Skip to content