Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Swoje umiejętności w pięknym i głośnym czytaniu zaprezentowali uczniowie wszystkich klas. Uczniowie dowiedzieli się, że dzień ten obchodzimy 29 września ze względu na to, że wówczas urodziła się sławna pisarka dla dzieci i młodzieży Janina Porazińska. Uczniowie klasy VII przygotowali krótką scenkę teatralną zachwalającą pożytki częstego i systematycznego czytania. Przywitaliśmy również naszego gościa, panią Halinę Kuletę, która jest pracownikiem biblioteki w Nosówce. Pani Halina Zachęciła uczniów do korzystania z lokalnej biblioteki i uczestniczenia w czytelniczym klubie dyskusyjnym, na którym to czasami pojawiają się specjalni goście.

Następnie przeszliśmy do części właściwej, czyli pięknego i głośnego czytania wybranych fragmentów literatury. Klasę IV reprezentowali: Gabriela Lisowska, Maja Kocur i Oliwier Jabczanik (fragment Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy. Klasę V Natasza Stachowicz, Nikola Flinta, Nela Róg i Nadia Cieśla (wiersze Danuty Wawiłow i Juliana Tuwima). Klasę VI: Maciek Kocur i Gabriel Kłeczek (Hobbit, czyli tam i z powrotem J. R. R. Tolkiena) oraz Maja Dyderska (Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery). Klasę VII: Kacper Dubiel –Kot, Oscar Nędziak i Michał Hodyr (Miś Uszatek, Czesław Janczarski). Klasę VIII: Jakub Zacios i Radek Mita (wierze Jana Brzechwy).

Wszyscy uczniowie za swe piękne występy nagrodzeni zostali brawami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez bibliotekę w Nosówce.

Wszystkim dziękujemy za udział w tym konkursie i raz jeszcze zachęcamy do częstego i systematycznego czytania.

Sitem czerpie wodę, kto chce uczyć się bez książki
Andrzej Frycz-Modrzewski

Related Images:

Skip to content