„Klub latających ciotek” – majowe spotkanie

młodzieżowego DKK w Nosówce

   Na spotkaniu dyskutowaliśmy nad przygodową powieścią  Rafała Witka, w której główni bohaterowie:  Sonia i Emil, spędzają niezwykłe wakacje na wsi w małej miejscowości Przejazdowo i u ciotki Stasi.

 „Tytuł książki jest bardzo tajemniczy, a jego rozszyfrowanie wymaga poznania całej historii, którą opowiada Emil.

Rodzice organizują mu wakacje z dala od komputera i innych rozrywek multimedialnych. Tym miejscem okazuje się być oddalona wioska, w której mieszka ciocia Stasia. Emilowi dotrzymuje towarzystwa Sonia, niezbyt lubiana kuzynka. Pobyt u cioci Stasi zapowiada się nieciekawie i nudno, tym bardziej, że ciotka jest staromodna i surowa. Emil i Sonia nie zdają sobie sprawy, kim naprawdę jest ciotka Stasia   i co czeka ich na wsi.

   Ich przygoda rozpoczyna się od odnalezienia niezwykłego miejsca, opuszczonej wieży. Ciekawość poprowadzi ich do tajemniczej historii  z przeszłości i lotu balonem.

   Co tak naprawdę ukrywa ciocia Stasia?


Opowieść, kt
órą snuje Rafał Witek jest pełna humoru i akcji. Wakacje na wsi stają się dla głównych bohaterów okazją do zasmakowania prawdziwej przygody. Dzieci, które nie przepadają za swoim towarzystwem, poznają, czym jest prawdziwa przyjaźń. A postać nieciekawej ciotki wraz z rozwojem fabuły nabiera koloru. Nudna wieś staje się miejscem skrywającym  historię z przeszłości, a mieszkańcy powracają do barwnych wspomnień z młodości.

    Przykład Emila i Soni pokazuje, że wszędzie można spędzić czas   w sposób atrakcyjny, wypełniony przygodami po same brzegi. Wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni i kreatywnościKlub Latających Ciotek nie pozwoli się nudzić swoim członkom. Każdy z czytelników może do niego dołączyć wystarczy wziąć książkę do ręki i zacząć czytać”. (Cyt. pochodzi z bloga  Marceliny „lubimy czytać.pl )

    Czytelniczkom z Nosówki również podobała się książka i polecają ją wszystkim rówieśnikom.

   Na kolejnym spotkaniu dyskutować będziemy  o powieści Ranson Riggs – Osobliwy dom Pani Peregrine.

                                                                             Moderator DKK w Nosówce – Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content