Spotkanie DKK w Nosówce

„Pieniądze albo kasa”- styczniowe spotkanie DKK w Nosówce

            Powieść Rafała Witka napisana z ogromnym humorem  jest doskonałą satyrą na dzisiejszy zmaterializowany świat, śmieszne „promocje” w sklepach i całą tą gonitwę za pieniądzem.                       

            Głównym bohaterem jest piętnastoletni Staszek Tondera, chłopak niezwykle rezolutny, który nieustannie kombinuje jak zostać bogatym. Pierwsze sposoby zarobkowania odkrył już stosunkowo wcześnie, kiedy jako niemowlę opatentował przeraźliwe wycie, po którym szybko następowało zaspokojenie potrzeb. Wszelkimi, bardziej lub mniej legalnymi sposobami, dąży więc Staszek do zdobycia majątku. Jego ofiarami są dziadkowie, rodzice i młodszy brat Krzysiek, którymi zręcznie manipuluje, by się wzbogacić. Wykazuje się sprytem i pomysłowością. Raz los mu sprzyja, a innym razem jego starania spełzają na niczym. Ale przeciwności Staszka nie załamują. Nieudana inwestycja w mycie samochodów, a później nietrafiona produkcja bombek na choinkę z wydmuszek jaj kaczych uczą go negocjacji i reklamy. Na własnej skórze poznaje twarde, czasami bolesne, reguły rządzące rynkiem. Z czasem korzysta z pomocy szkolnych kolegów i brata, który pomału staje się jego wspólnikiem.
            Dziecięce, nie zawsze trafione pomysły, wydają się jednak mało istotne wobec planu, jaki bohater realizuje w wieku piętnastu lat.
            O tym, w jaki sposób zostanie on wciągnięty w mafijne porachunki  i co wspólnego z popularnym serwisem aukcyjnym ma Mercedes S 500 W 211 dowiecie się drodzy czytelnicy sięgając po książkę Rafała Witka – „Pieniądze albo kasa”.

            Dziewczętom z DKK w Nosówce, które spotkały się 16 stycznia książka niezbyt przypadła do gustu; stwierdziły że jest zbyt monotematyczna i dotyczy głównie sposobów zdobywania pieniędzy , co je niezbyt interesuje.

            Na kolejne spotkanie zapraszamy na feriach – 6 II na godz. 15:00, a tematem spotkania będzie książka Rafała Witka: „Szczurki chwytają życie za ogon”.

Modertor DKK – Halina Kuleta


 

Related Images:

Skip to content