W szkole Ambrożego Kleksa

W szkole Ambrożego Kleksa – relacja z wyjazdu na spektakl teatralny

        12 stycznia bieżącego roku uczniowie klas I – IV przenieśli się w zaczarowany świat Akademii Pana Kleksa. Wszystko za sprawą spektaklu, który dzieci obejrzały w rzeszowskim Teatrze Maska.

          Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili niezwykłe przygody Adasia Niezgódki, jego towarzyszy oraz poczynania ekscentrycznego pana Kleksa, które z kart opowieści na deski teatralne przeniósł reżyser – Jerzy Jan Połoński.

          Młoda publiczność (i ta trochę starsza w osobie opiekunów) żywo reagowała na wplecione w przedstawienie piosenki, oparte na  tekstach Jana Brzechwy, efekty specjalne w postaci gry świateł, dymów czy spadających z sufitu balonów. Nie zabrakło też cennej lekcji – pouczającego przesłania. Każdy człowiek, choćby nie wiadomo jak bardzo był  zakompleksiony, niepewny siebie, ma swoją wartość. Trzeba tylko w umiejętny sposób ją odkryć, uświadomić i pozwolić mu się rozwijać. Ilustruje to historia skromnego Adama Niezgódki, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci odbiorców, o czym świadczyły długie, pełne emocji dyskusje po zakończeniu sztuki.

Tekst – Katarzyna Pękala – Kuchta


 

Related Images:

Skip to content