Jubileuszowe spotkanie DKK w Nosówce

Jubileuszowe spotkanie DKK w Nosówce

          Spotkanie w dniu 24 października 2017 r. miało bardzo uroczysty charakter. Naszym gościem specjalnym był dyrektor GBP w Boguchwale – Pan Damian Drąg.

          Minęło 5 lat od chwili założenia Dyskusyjnego Klubu Książki, a członkinie dzisiejszego DKK mają najdłuższy staż, bo całe trzy lata.
Był czas na wspomnienia, fotografie sprzed pięciu lat, jubileuszowy tort no i dyskusję o zabawnej powieści Doroty Suwalskiej pt. „Znowu kręcisz Zuźka”.

         Bohaterką jest trochę młodsza od dziewcząt z Nosówki – 8-letnia Zuzia. Dziewczynka ma milion pomysłów i prawie żaden z nich nie ma związku ze szkołą. Uwielbia się bawić, wymyślać różne przygody i przede wszystkim – jest niesamowicie szczerą istotą, a jej przygody rozbawiają czytelnika do łez.! (np. scena z panią psycholog jest wyjątkowo zabawna). Jej zamiłowanie do zwierząt oraz odkrywanie możliwości, jak uzyskać nowe siniaki, jest po prostu godne podziwu! Mimo, że jej rodzice są postaciami drugoplanowymi(oboje artyści), to też jesteśmy w stanie trochę się z nimi zapoznać i ich polubić. W końcu to dzięki nim Zuźka jest taka jaka jest!

          Książkę polecamy nie tylko młodym czytelnikom! Ogromna dawka humoru przyda się każdemu z nas, a szóstoklasistki ze SP w Nosówce po raz kolejny udowadniają, że książki mogą być sposobem na życie i żaden smartfon ich nie zastąpi!

Moderator DKK – Halina Kuleta


 

Related Images:

Skip to content