Wycieczka do Rzeszowa

Razem jest wesoło, czyli o kinie, kebabie i … papugach

 

     Dnia 26.10.2017 r., w czwartkowy poranek, uczniowie klasy VII, pod opieką wychowawczyni,  wybrali się na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa.

    O godz. 9.15,  w kinie Helios, obejrzeli  film pt. ,,Ponad wszystko”.  Opowiada on historię osiemnastolatki, która przez całe życie siedzi w domu, ponieważ, jak powiada jej matka, rzekomo jest uczulona na cały świat. Pewnego dnia, do sąsiedniego domu wprowadza się chłopak o imieniu Olly.  Zakochany nastolatek nie daje za wygraną i za wszelką cenę chce udowodnić dziewczynie , że nie jest chora. Maddy musi sama dowieść matce, że jest zdrowa, aby w końcu móc wyjść poza dom i zacząć normalne życie.

     Wszystkim uczniom film się podobał i każdy oglądał go z zaciekawieniem.

     Po zakończonym seansie, klasa udała się do niedawno otwartej Papugarni w galerii Rzeszów. Podczas pobytu tam, uczniowie mogli podziwiać różnego rodzaju kolorowe papugi. Zarówno te małe jak i duże, chętnie siadały na ramieniu i można było je karmić. Pracownicy Papugarni chętnie opowiadali o życiu i zwyczajach tych pięknych egzotycznych ptaków.

     Następnie klasa udała się na ul. Grunwaldzką, gdzie w Dara-Kebab, wszyscy zjedli popularne danie tureckie.

     Po krótkim spacerze urokliwymi uliczkami Rzeszowa, uczniowie wyruszyli w stronę dworca głównego, w oczekiwaniu na autobus powrotny do szkoły.

Relację opracowała:  Martyna Wilk kl. VII


 

Related Images:

Skip to content