Z podróży w podróż – zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 r. – ten dzień pozostanie na zawsze w mojej pamięci. Nerwowy poranek, ostatnie przygotowania przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego. W tym roku wyjątkowego, dlaczego? Ponieważ moja klasa, moi drodzy, najwspanialsi i najgrzeczniejsi uczniowie to już absolwenci Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce. Punktualnie o godzinie 9.00  w sali gimnastycznej zebrali się rodzice, cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście by obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy ósmej i siódmej. Rozpoczęliśmy polonezem, mimo niewielkich przeciwności i małych zawirowań, z którymi musieliśmy się zmierzyć podczas wspólnych lekcji tańca, to był prawdziwy polonez pełen uroku, gracji i klasy.  Następnie ósmoklasiści zaprezentowali krótki koncert życzeń, w którym podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata. Nie zabrakło również szczypty humoru. Na sali zjawił się król, wraz ze swoimi szkolnymi duszkami, którzy za pomocą magicznego pyłu zdmuchniętego ze swoich dłoni przekazali absolwentom dary. Tę część przygotowali uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą panem Markiem Mindziakiem.

Po części artystycznej odbyło się rozdanie nagród.  Pani dyrektor Bożena Łyszczek wręczyła uczniom dyplomy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu i rodzicom za pomoc i życzliwość okazaną w budowaniu dobrego wizerunku naszej szkoły.  Głos zabrał również pan Marcin Konicki – przewodniczący RR, który wyraził słowa podziękowania dyrekcji, nauczycielom i rodzicom a uczniom życzył bezpiecznych wakacji.

Gdy poczet sztandarowy opuścił salę zdałam sobie sprawę, że coś się skończyło.

Cenzurka, nagrody książkowe rozdane w salach przez wychowawców… i w mojej łzy, że coś się skończyło i trzeba iść dalej w nieznane. Moja klaso, klaso 8 w moim sercu macie szczególne miejsce. Dziękuję Wam za wszystkie miłe wspomnienia i pamiętajcie, że: ” Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.” I takich życiowych cudów Wam życzę. Bądźcie wielcy na miarę Waszych możliwości.

Poniżej załączam garść fotografii, które pozwolą Wam raz jeszcze przypomnieć sobie ostatnie chwile spędzone w murach naszej szkoły.

Pięknych wakacji i do zobaczenia!

AK

Related Images:

Skip to content