Z historią za pan brat

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc07520-1381140433-jpgwidth1000

W pierwszym dniu października 2013 r., uczniowie klas I, II i III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Karpackiej Troi.

Pod opieką pań: Aliny Pociask, Agnieszki Bijoś i Anety Rzucidło oraz przewodnika, zwiedzali wiele ciekawych obiektów. Brali także udział w warsztatach ceramicznych.

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy.

Miejsce w którym powstał Skansen należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej.

W Trzcinicy odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu!

Warsztaty ceramiczne, w których brali udział nasi uczniowie, miały na celu zapoznanie ich z historią wytwórczości ceramicznej oraz zaznajomienie z podstawowymi technikami lepienia.

Aktywna forma zajęć dała im możliwość lepszego przyswojenia przekazywanych równocześnie informacji historycznych oraz bezpośredniego zetknięcia się z warsztatem pracy garncarzy sprzed setek lat.

no images were found

Related Images:

Skip to content