Wyjazd na spektakl teatralny

16 lutego 2023 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej wraz z paniami: Małgorzatą Król i Anetą Paluch,  udali się do Rzeszowskiego WDK, by obejrzeć spektakl teatralny „Dziady cz.II” według Adama Mickiewicza.

 Widowisko przygotowane zostało przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie. Przedstawienie  uzupełnione ciekawą scenografią i pieśniami   wywarło na oglądających ogromne wrażenie. Aktorzy wcielający się w bohaterów dramatu wykazali się dbałością o każdy szczegół gry. Ich niezwykły ruch sceniczny, mimika, gesty oraz dbałość o wypowiadane słowa, sprawiły że spektakl na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Twórcy przedstawienia nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Dramat romantyczny „Dziady cz. II” to lektura obowiązkowa dla klas VII-VIII. Utwór zawiera wiele moralnych pouczeń i rad, aktualnych także współcześnie. Uzmysławia młodemu odbiorcy, że nie żyjemy tylko dla siebie. Wskazuje na konieczność liczenia się z konsekwencjami popełnianych czynów.

Surowa moralność ludowa, zmusza do życia uczciwego, z innymi i dla innych. Grzechem jest czynienie krzywdy, ale egoizm, pozostawanie na uboczu, życie bez trosk,także nie zasługują na akceptację.

Małgorzata Król

Related Images:

Skip to content