Wizytacja Ks. biskupa Kazimierza Górnego

Wizytacja Jego Ekscelencji biskupa Kazimierza Górnego

W czwartkowe przedpołudnie, 6 maja zawitał do naszej szkoły znamienity gość  –  Jego Ekscelencja biskup rzeszowski Kazimierz Górny, który przybył , aby spotkać się z uczniami, nauczycielami i rodzicami.  Biskup w wielkim skupieniu obejrzał program artystyczny poświęcony Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W swoim przemówieniu  wspomniał, że treści które uczniowie starali się przekazać były niezwykle ważne i pełne patriotyzmu.

W uroczystej akademii, którą przygotowały panie: Halina Ignac, Sabina Mita, Aneta Rzucidło i Beata Czarnik  wystąpili uczniowie klas IV, V, VI. Pełne miłości i ciepła słowa, biskup skierował do wszystkich uczniów, szczególnie zatrzymywał się nad najmłodszymi  dziećmi, które wpatrzone w jego pogodną twarz,  były cokolwiek onieśmielone ale bardzo uradowane.

Po uroczystej akademii, Jego Ekscelencja spotkał się z nauczycielami i rodzicami oraz księżmi z naszej parafii. Po raz kolejny dał wyraz swemu zatroskaniu o dobro kraju, parafii i naszej „małej ojczyzny” –  Nosówki. Wyraził wielką radość, że młodzież w naszej szkole wychowywana jest w duchu tradycji katolickich, z poszanowaniem godności człowieka i jego praw.

Chociaż dzień odwiedzin biskupa był zimny i deszczowy, to w naszych sercach panowała radość i niezwykłe skupienie.

Biskup Kazimierz obdarował wszystkich obrazkami, zapewnił o swojej modlitwie i pamięci. Na długo zapamiętamy Jego pogodne oblicze i słowa, które do nas skierował.

 

Małgorzata Król

Related Images:

Skip to content