WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI !

Dzień 7 listopada w naszej szkole był wyjątkowy. Oczy wszystkich zebranych podczas uroczystości osób skierowane były na klasę 1, gdyż to właśnie dzisiaj odbyć mieli swoje uroczyste ślubowanie, a tym samym oficjalnie dołączyć do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce.

Pasowanie rozpoczęła Pani Dyrektor. Następnie głos zabrali uczniowie klasy 1, którzy serdecznie przywitali wszystkie zgromadzone osoby, jednocześnie wyrażając swój lekki niepokój związany z faktem pasowania (zestresowani nie byli pewni jaki pas przygotowała Pani Dyrektor).

Kolejnym punktem programu artystycznego był przepięknie zatańczony przez pierwszoklasistów polonez. Starsi uczniowie przygotowali kilka zadań dla młodszych kolegów. Musieli zadeklamować wiersz, zaśpiewać piosenki, zatańczyć taniec, odpowiedzieć na liczne pytania oraz zagadki. Dopiero pozytywne przejście wszystkich etapów było przepustką do ślubowania. Uczniowie klasy 1 poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami znakomicie. Pięknie ubrani oraz uśmiechnięci wypadli śpiewająco. Nim jednak nadeszła długo wyczekiwana chwila uczniowie z 2 i 3 klasy przedstawili im kilka rad, dzięki którym lepiej będą radzili sobie w szkole. Dodali pierwszoklasistom również otuchy śpiewając piosenkę „Nie ma czego się bać” przy akompaniamencie nie tylko podkładu muzycznego, lecz również grającej na skrzypcach wychowawczyni klasy 2 – Pani Agnieszki Podbilskiej-Kłosowskiej. Dzięki przygotowanej scence przez wychowawczynię klasy 3 – Panią Agnieszkę Bijoś pierwszaki miały możliwość przekonania się jakie mogą być przykre skutki nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Wreszcie nastał długo wyczekiwany moment – 17 uczniów klasy 1, na sztandar szkoły ślubowało, iż będą dobrymi uczniami, szanującymi swoich kolegów i koleżanki, rodziców oraz nauczycieli, a także kochającymi swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Bożena Łyszczek dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce. Następnie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Piękne podziękowanie na ręce Pani Dyrektor oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie pasowania złożyli rodzice uczniów klasy 1. Następnie dzieci z klas 1-3 udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów i radości każdego dnia spędzonego w naszej szkole.

                                                                                              Bożena Łyszczek

Agnieszka Podbilska-Kłosowska

Przemówienie z okazji uroczystości „Pasowania na ucznia“

Drodzy uczniowie klasy pierwszej, dziś zostaliście pasowani na uczniów. W imieniu swoim i Waszych rodziców chciałabym Wam bardzo mocno pogratulować. Jako uczniowie poznacie nie tylko zasady ortografii, nauczycie się dodawać w pamięci, dowiecie się ile rzek jest w Polsce, czy która góra jest najwyższa na świecie. Wiedza, którą zdobędziecie w tych murach jest bardzo ważna, ale nie mniej ważne w życiu ucznia są nowe znajomości, które nawiążecie w szkole, niektóre z nich mogą zmienić się w
przyjaźnie na całe życie. Nauczycie się działać jak superdrużyna, która będzie mogła stawiać czoła wyzwaniom, wcielać w życie nowe pomysły, a współpracując dowiecie się, że w grupie siła.

Wasze dzisiejsze wystąpienie musiało być stresujące. Stanąć tutaj, na środku sali i tak pięknie recytować i śpiewać, na pewno sprawiło, że trochę się denerwowaliście. Chciałabym Wam powiedzieć, że poradziliście sobie „epicko“!

Jako rodzice jesteśmy z Was bardzo dumni, zawsze życzymy Wam wielu sukcesów, odwagi, superkolegów i koleżanek i tego abyście szkołę podstawową, kiedy już dorośniecie, wspominali z uśmiechem na twarzy.

Pani Dyrektror chcielibyśmy serdecznier podziękować za trud i czas poświęcony na przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dzieci wspaniale się spisały, nie udałoby się to bez Pani ciężkiej pracy i zaangażowania.

Chcielibyśmy również podziękować uczniom klasy II i III oraz ich starszym kolegom i wychowawcom za piękną oprawę artystyczną. Wspaniale się spisaliście. Daliście doskonały przykład waszym kolegom i koleżankom z klasy I jak to jest być uczniem przygotowanym z największą starannością.

Bardzo Wam dziękujemy i gratulujemy talentów, które dziś mogliśmy tu podziwiać. Jeszcze raz w imieniu swoim i rodziców klasy I chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym za przygotowanie i udział w dzisiejszej uroczystości.

Edyta Siedlecka –Wąs
Sekretarz Rady Rodziców

Related Images:

Skip to content