Wigilia szkolna

Piękna jest radość w Święta,

ciepłe są myśli o bliskich

niech pokój radość i szczęście,

 otoczy dzisiaj nas wszystkich

19 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się  szkolna wigilia  – niezwykłe spotkanie serc, które było przypomnieniem wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Przybyli na nie zaproszeni goście: Pani Stefania Buda  – gawędziarka, kierownik Zespołu Ludowego Nosowiany, Pani Alina Pociask i Pan Marek Cisek – radni Gminy Boguchwała, Pan Stanisław Bębenek – sołtys Nosówki, licznie zebrali się rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor Bożenę Łyszczek, obejrzeliśmy  występy artystyczne poszczególnych klas przygotowane pod kierunkiem wychowawców, a szkolny chór śpiewał piękne kolędy i pastorałki. Pokazy uczniów były niezwykle ciekawe i różnorodne, dostarczyły nam wiele emocji i wzruszeń. Przypomniały zebranym, czym jest wigilia, dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie i co jest najważniejsze w tych dniach. Piękna scenografia dopełniła całości.

Następnie ksiądz wikary poprowadził modlitwę przed wigilią, po której  dzieliliśmy się  opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Rada Rodziców przygotowała pyszne pierogi, ciasta i ciasteczka, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas tej uroczystości wolontariusze z naszej szkoły otrzymali dyplomy – podziękowania za udział w  zbiórce żywności  na rzecz potrzebujących.

Piękne spotkanie wigilijne, które połączyło całą społeczność szkolną, to niezwykle ważne wydarzenie w życiu szkoły, przekazuje bowiem najważniejsze tajemnice  naszej wiary i łączy pokolenia. Uczy, że ofiarność, nadzieja, miłość, to nie są puste słowa, lecz istota naszego życia.

Tekst – Małgorzata Król

Zdjęcia – Oskar Urban, Maciej Bieryt kl. VIII

Related Images:

Skip to content