UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA W FILII BIBLIOTEKI W NOSÓWCE 9.04.2014

img_1327

Kolejny już raz, pierwszoklasiści ślubowali książce, że jako czytelnicy będą jej wierni, będą ją  kochać i szanować.

Przyszłych czytelników w zaczarowany świat książek wprowadzili  starsi koledzy z kl. III, którzy pod kierunkiem  wychowawczyni – pani Aliny Pociask, przygotowali niezwykle barwne  oraz interesujące widowisko  o Warsie i Sawie a także swoistą retrospekcję poprzez baśnie Andersena i wiersze Jana Brzechwy.

Przedstawieniu towarzyszył taniec, piękna scenografia, oprawa muzyczna w wykonaniu uczennic akompaniujących na skrzypcach, altówce i gitarze. Wspaniałe kwestie,  wypowiadane jak przez prawdziwych aktorów na scenie, wprawiły w podziw pierwszoklasistów oraz starszą widownię. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę o kolorowej książce i zaraz potem uroczyście ślubowali, podnosząc dwa palce w górę.

Po wypowiedzeniu przysięgi otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły – pana Marka Mindziaka piękne książki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale  oraz pamiątkowe dyplomy.

Podziękowania  za miłą współpracę z biblioteką  w edukacji czytelniczej uczniów  otrzymały także: Paulina Sołtys – wychowawczyni kl. I;  reżyser przedstawienia –  Alina Pociask oraz Dyrektor Szkoły.

Bibliotekarka –  Halina Kuleta w imieniu Pani Dyrektor Ewy Śliwy oraz własnym podziękowała wszystkim za udział, życzyła wiele niezapomnianych przeżyć z książką. Nowi czytelnicy zostali zaproszeni do biblioteki, którą odwiedzili nazajutrz, w czwartek 10 kwietnia.

Zostali poinformowani o obowiązkach czytelnika, o układzie książek na półkach (najmłodsi mają łatwy dostęp do swoich lektur), a także o wielu jeszcze niezwykłych spotkaniach z książką, która uczy, bawi i rozwija wyobraźnię.

Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content