Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły 7.11.2014r.

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły 7.11.2014r.
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości  i Dnia Patrona Szkoły pod hasłem  „ Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”


W piątkowy wieczór 7 listopada, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nosówce, odbyła się uroczysta akademia przypominająca ważne wydarzenie w dziejach naszej historii – odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli.

Uczniowie klas III- VI przygotowali montaż słowno – muzyczny. Akademii towarzyszyła prezentacja multimedialna. Wieczór uświetnił również pokaz tańca, w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Na uroczystości zebrało się wielu gości, mieszkańców  Nosówki i Błędowej Zgłobieńskiej. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Boguchwały –  Wiesław Dronka.

Prowadzący uroczystość: Julia Kwaśny i Mateusz Iżyński, przypomnieli dzieje Polski od powstania państwa polskiego, poprzez najazdy Tatarów, rozbiory i odzyskanie niepodległości, aż po wydarzenia z historii współczesnej m.in. wybuch II wojny światowej, działalność Armii Krajowej.

Narodowe Święto Niepodległości to w naszej szkole także Dzień Patrona – Wincentego Witosa. Nasz Patron to człowiek, który wierzył, że tylko uczciwą i sumienną pracą można osiągnąć cel.

Po uroczystej akademii, Dyrektor wraz z  Radą Rodziców zaprosił gości na poczęstunek oraz na  degustację pysznego ciasta.

Related Images:

Skip to content