Uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – 30.04.2014 r.

dsc08456

30 kwietnia 2014 r., w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się uroczysta akademia środowiskowa, upamiętniająca 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klasy II i III w okolicznościowym montażu słowno-muzycznym, połączonym z inscenizacją  legendy o Warsie i Sawie.

Sejm Czteroletni  3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Recytatorzy przygotowani przez panią Alinę Pociask i Agnieszkę Bijoś, przypomnieli radość  i entuzjazm, który towarzyszył tej doniosłej uroczystości.

W uroczystej akademii uczestniczył poczet sztandarowy, a hasłem przewodnim były słowa: Konstytucja 3 maja – akt wielki, godny pamięci, co naród cały jednością spaja.

Po zakończeniu uroczystości, dyrektor szkoły podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii i życzył wszystkim zebranym miłego świętowania, następnie w salach lekcyjnych odbyły się spotkania z wychowawcami – wywiadówka.

Related Images:

Skip to content