Światowy Dzień Jabłka

W dniu 28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka.

Jabłko, które ma tak wiele odmian, uznane zostało za doskonały symbol różnorodności. Utrata tej różnorodności grozi nam nie tylko w przypadku jabłek, ale również w odniesieniu do bogactwa krajobrazu, jeśli nie będziemy wystarczająco dbać o nasze środowisko.

W celu uświadomienia naszych uczniów o wartości naszego polskiego owocu oraz zachęcenia do jego częstego spożywania, nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Dnia Jabłka.

W trakcie wprowadzenia przedstawiona została geneza tego święta. Następnie uczniowie klas I-VII zaprezentowali utwór „Jabłuszko rumiane”, nie tylko śpiewając, ale również migając. Tym samym celebrowaliśmy również przypadający w sobotę, 23 września, Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. W dalszej części programu zaprezentowano najistotniejsze wiadomości o jabłku, w szczególności o jego właściwościach zdrowotnych oraz inne ciekawostki dotyczące spożywania jabłek.

 Po obejrzeniu krótkiego filmiku, przygotowano quiz sprawdzający wiedzę naszych uczniów. Owocowe musy oraz zbożowe batoniki otrzymali ci, którzy wyczerpująco odpowiedzieli na zadane pytanie.

 Najsmaczniejszą część stanowiła degustacja klasowa. Uczniowie wraz z rodzicami oraz wychowawcami przygotowali przepyszne szarlotki i przekąski z jabłuszkiem w roli głównej, a napojami królującymi w tym dniu były smaczne soki jabłkowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w propagowaniu spożywania tego zdrowego i  polskiego owocu.

Prowadzącymi szkolne obchody Dnia Jabłka były panie: Agnieszka Podbilska-Kłosowska i  Aneta Paluch.

Related Images:

Skip to content