Spotkanie z podróżnikiem

28 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy trzask.pl –  pan Dariusz Rochecki, który przez ponad godzinę, w bardzo ciekawy sposób prezentował informacje o ostatniej, miesięcznej, wyprawie do Kenii.

Przygody z podróżami dla grupy przyjaciół z trzask.pl, jak piszą na swojej stronie internetowej,  zaczęły się już w szkole podstawowej, kiedy to mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Indiach. Wtedy właśnie zrodziło się marzenie o tym aby „kiedyś tam” zobaczyć świat na własne oczy. I stało się, do tej pory odwiedzili kilkadziesiąt ciekawych miejsc na świecie. 

Podróż do Kenii, jednego z afrykańskich państw, zaczęła się  od przybycia do Nairobi – stolicy państwa i wizyty w Mombasie – największym mieście na kenijskim  wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Prawie wszyscy turyści podczas pobytu w tym kraju odwiedzają tę okolicę ze względu na piękne plaże i ciepłe wody Oceanu Indyjskiego. Uczniowie szkoły podstawowej znają ten region z lektury Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, to właśnie do Mombasy  – kresu trudnej podróży, przybywa dzielny Staś wraz ze swoją przyjaciółką Nel, by statkiem udać się do stęsknionych ojców.

Pan Dariusz opowiadał o kilkudniowej wyprawie na safari, odwiedzinach  Parku Narodowego Masaj Mara na południu kraju, o mieszkańcach tej krainy, czyli dzikich zwierzętach: lwach, zebrach, słoniach, żyrafach, hipopotamach, krokodylach, antylopach gnu, itd. Nie zabrakło też ciekawych informacji o Masajach – rdzennej ludności Kenii.

Niektórzy uczniowie mogli przymierzyć stroje i ozdoby Masajów, a także sandały uszyte z … opony samochodowej. Panie zachwycały się zieloną kawą, która podobno ma właściwości odchudzające.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z podróżnikami z grupy trzask.pl.

Related Images:

Skip to content