Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników 23.04.2012

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc03690-1335712647-jpgwidth1000

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”

Kornel Makuszyński

23  kwietnia 2012 r. w nosowskiej  filii Biblioteki Publicznej w Boguchwale, uczniowie klas pierwszych ślubowali uroczyście, że będą kochać i szanować książki oraz zostaną wiernymi czytelnikami biblioteki.

Starsi uczniowie klasy V przedstawili inscenizację O rybaku i złotej rybce na podstawie utworu Aleksandra  Puszkina. Widzowie z wielką uwaga śledzili grę aktorską piątoklasistów i szczerze współczuli naiwnemu, lecz dobrotliwemu rybakowi ( Weronika Czech), podziwiali niezwykłą ekspresję  i pazerność jego żony ( w tej roli świetnie sprawdziła się Sandra  Kalandyk). Uczniów przygotowały panie: Halina Kuleta, Małgorzata Król, Halina Ignac i Beata Czarnik.

 Kandydaci na czytelników zaprezentowali scenkę pt. Poszła w las nauka – pokazując tym samym, że szanowanie przyrody to bardzo ważna sprawa w życiu młodych ludzi. Scenką ta wpisali się także w obchody Światowego Dnia Ziemi.

 Pierwszoklasiści, przygotowani przez panie: Alinę Pociask i Beatę Czarnik okazali się prawdziwymi aktorami, a po złożeniu uroczystej przysięgi zostali pasowani na czytelników przez panią Ewę Śliwę – dyrektora GBP w Boguchwale.

 Wszyscy nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i książki. Z uśmiechem na twarzy obiecali, że będą wiernymi czytelnikami bibliotek.

no images were found

Related Images:

Skip to content