Pasowanie na ucznia

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc02820-1320774859-jpgwidth1000

Brawo Pierwszaki!

Egzamin na ucznia zdaliście na szóstkę! – a stało się to 28 października 2011 roku w Szkole Podstawowej w Nosówce, która na tę uroczystą chwilę stała się „Zamkiem Królewskim”.

Egzamin został przeprowadzony Króla i Królową Krainy Wiedzy w osobach Natalii i Huberta – uczniów klasy czwartej. Nad jego przebiegiem czuwali: dyrektor szkoły, wychowawczyni klasy pierwszej oraz najbliższe dziecięcemu sercu osoby – rodzice.

 Gości przybyłych na tę uroczystość powitali: Dama Dworu – Daria oraz Rycerz – Seweryn, uczniowie klasy czwartej, którzy przypomnieli pierwszoklasistom, że obowiązkiem każdego rycerza – ucznia i damy dworu – uczennicy, jest zgłębianie tajemnic Krainy Wiedzy oraz dbanie o honor rycerski, którego zasadami są przyjaźń i koleżeństwo, a także słuchanie przewodników po tej krainie – nauczycieli i wychowawców. Wszyscy uczniowie tworzą jedną wielką rodzinę, która pomaga sobie w kłopotach i cieszy się wspólnie z każdego zwycięstwa.

 W kolejnym punkcie uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły:

 „Jestem małym Polakiem. Kocham moją Ojczyznę. Pragnę dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Przyrzekam być dobrym kolegą. Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin. Będę starał się swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Ślubuję!”

Następnie w części artystycznej pierwszoklasiści wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami, przez co zasłużyli na tytuł Rycerza – Ucznia, który został im nadany w czasie pasowania przez pana dyrektora. Uczniowie klasy czwartej zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do obejrzenia pięknie przygotowanej inscenizacji baśni „Jest taki kwiat” wg ks. Mieczysława Malińskiego.

Po zakończeniu części artystycznej, każdy uczeń otrzymał pamiątkę w postaci „Ilustrowanego słownika ortograficznego”, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Te przyjemności ufundowała Rada Rodziców.

Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce.

 Wspaniale, że jest się już uczniem!

„Każdy z nas ma taki kwiat w duszy. I ty też. Kwiat twojego sumienia. Jeśli wieczorem w twojej duszy jest ciemno, smutno i zimno, to znaczy, że twój dzień, który przeszedł nie był dobry. A jeżeli wieczorem jesteś szczęśliwy, twoja dusza napełniona jest szczęściem, światłem, muzyką, to znaczy, że twój dzień był dobry.”

no images were found

Related Images:

Skip to content