Pasowanie na Ucznia 24.10.2014 r.

Pasowanie na Ucznia 24.10.2014 r.

Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię
swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole
jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę się starać być dobrym uczniem,
swym zachowaniem i nauką sprawiać radość
rodzicom i nauczycielom!

Klasa I

Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce odbyła się 24 października 2014 roku.

Uczniowie klasy pierwszej z wielką niecierpliwością czekali na moment, gdy zostaną pasowani na pełnoprawnych uczniów. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowali uroczystość podczas której zdali swój pierwszy szkolny egzamin. W pięknie przystrojonej przez rodziców sali, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Swoim występem udowodnili, że nie chcą leniuchować, ale sumiennie uczyć się i pracować.

W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym, Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz swojej Ojczyźnie.

Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Marek Mindziak , dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych, dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a następnie skierował swoje słowa uznania do dzieci, chwaląc ich piękny występ.  Stwierdził, że z całą pewnością zasłużyli na pasowanie i z wielką radością przyjmuje ich do grona społeczności szkolnej.
Pierwszoklasiści z dumą oglądali dyplomy i prezenty, które zostały ufundowane i wręczone im przez rodziców.

Wiele radości przyniosły dzieciom wspólne zabawy z rodzicami, a następnie słodki poczęstunek.

Pięknie przystrojone ciastko „mufinka” z napisem dla każdego dziecka „Gratuluję jesteś już uczniem”, było kolejną wspaniałą niespodzianką, a równocześnie świadectwem ogromnego zaangażowania rodziców i przeżywania tej uroczystości razem ze swoimi pociechami.

HURA! JESTEŚMY JUŻ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI!

Related Images:

Skip to content