Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,

że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!


Pierwsza wizyta w bibliotece i możliwość samodzielnego wypożyczenia książki to niezwykle ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją zostało ono poprzedzone uroczystością Pasowania na Czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale, filia w Nosówce. Wydarzenie to miało miejsce 26 kwietnia 2023r.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zaprezentowali przygotowanywcześniej montaż słowno-muzyczny o tym, że książka jest prawdziwym i wiernym przyjacielem człowieka. Kolejno Pani Dyrektor Anna Wolska wielką księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem.

Dzieci,  oprócz słodkiej niespodzianki, otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz bibliotekarki – Pani Haliny Kulety pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz książeczki.

Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Wychowawczyni klasy I – Katarzyna Pacion

Related Images:

Skip to content