Olga Masiuk – Lenka, Fryderyk i podróże

Kolejne spotkanie DKK w Nosówce

Na czwartkowym spotkaniu, 14 kwietnia 2016 r., młodzi klubowicze skupili się nad przygodami sympatycznych myszek: Lenki i Fryderyka.

Lenka uwielbia podróże koleją do dalekich miejsc, z kolei Fryderyk woli podróżować w fotelu z zapasem książek, które dosłownie pochłania!

Pewnego dnia przyjaciele posprzeczali się i w wyniku tego doszło do zamiany ról, co wzbudziło niepokój dwóch Euzebii – bliźniaczek.

Lenka po niefortunnym zderzeniu z łódką, ląduje w szpitalu i tu zaczyna się jej przygoda z książką. Po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że czytanie to wspaniała rzecz! Myszka wzrusza się smutnymi losami bohaterów lub śmieje do łez! Również i Fryderyk odkrywa przyjemności z podróżowania.

Zapraszamy do przeczytania tej sympatycznej książki, która została nagrodzona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

We wtorek, 19 kwietnia odbędzie się spotkanie na temat twórczości Pawła Beręsewicza, który będzie naszym gościem w Nosówce 21 kwietnia 2016 r.

Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków jego twórczości!

Halina Kuleta –moderator DKK

Related Images:

Skip to content