Niezwykłe spotkanie autorskie w Nosówce

W dniu 21.04.2016 r. z inicjatywy GBP – filia w Nosówce w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, szkołę oraz bibliotekę w Nosówce odwiedził Paweł Beręsewicz – pisarz, tłumacz, leksykograf, nauczyciel języka angielskiego. Podczas spotkania pisarz w zabawny sposób przeprowadzał wywiady z czytelnikami na temat preferencji czytelniczych, prezentując przy okazji swój niemały dorobek literacki oraz tytuły najnowszych książek.

Tematem dyskusji literackich przy szklaneczce dobrej herbatki lub kawy (takich trochę na niby) były i sport, i pieniądze, i moda. Nad problemem mody i nachalnej reklamy w mediach zatrzymał się nieco dłużej; przedstawił książkę Noskawery, którą nasi uczestnicy już poznali na jednym ze spotkań DKK.

Ze swojej czarnej walizeczki wyciągnął najmodniejszy w tym sezonie noskawer, który założył sobie na swój nos i usiłował przekonać respondentkę, w tym przypadku Emilkę z klasy III, żeby sprawiła sobie taki noskawer, czyli pokrowiec na nos najnowszej generacji: z klimatyzacją i całym wachlarzem zapachów.

Spotkanie, które zaszczycili swoją obecnością także dyrektor GBP w Boguchwale – pan Damian Drąg, koordynatorka DKK na terenie Podkarpacia -pani Małgorzata Augustyn z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, nauczyciele ze SP w Nosówce, na czele z dyrektorem Markiem Mindziakiem; przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Za sympatyczne spotkanie podziękowali: dyrektor GBP w Boguchwale wręczając jako upominek książki wydane przez GBP m.in. album :”Tylko fotografie nie liczą się z czasem” oraz w imieniu nauczycieli – pani Małgorzata Król, która podarowała książkę o Szkole Podstawowej w Nosówce pt. ”Tyle razem dróg przebytych”. Na koniec autor podpisywał swoje książki i hojnie rozdawał zakładki z autografem.

Moderator DKK – Halina Kuleta

Paweł Beręsewicz (ur. 1970 w Warszawie) – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im. Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana), L.M. Montgomery(Ania z Zielonego Wzgórza ), F. H. Burnet(Tajemniczy Ogród)Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Źródło: Wikipedia

Related Images:

Skip to content