Milena Bosek z klasy I wyróżniona w konkursie recytatorskim

25  kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Niechobrzu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych Gminy Boguchwała ,,W świecie wierszy Doroty Gellner”.

Głównym celem było rozwijanie zdolności recytatorskich i wrażliwości artystycznej, wzbogacanie słownictwa dzieci, promocja literatury dziecięcej, rozwijanie zainteresowań poetyckich oraz wyszukiwanie młodych talentów.

W konkursie wzięło udział 13 uczestników z klas 1-3. Nasza pierwszoklasistka Milena Bosek, po zaprezentowaniu wiersza ,,Przyjęcie”, otrzymała wyróżnienie i została obdarowana atrakcyjną nagrodą. Ponadto podczas obrad komisji, była możliwość skosztowania pysznej pizzy i słodkiego ciasteczka.

Jury wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę dobór wierszy (oryginalność, dostosowanie do wieku i możliwości wykonawczych), umiejętności recytatorskie i poziom wykonania (dykcja i intonacja) oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie (ruch sceniczny, odpowiedni strój, oddanie klimatu wiersza, rekwizyty).

Milenie składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów, a innych zachęcamy do brania udziału w konkursach, ponieważ przez naukę wierszy, dzieci nie tylko doskonalą swoją pamięć, ale również pobudzają swoją wrażliwość, wyobraźnię i wzbogacają słownictwo.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Katarzyna Pacion. Gratulujemy!

Related Images:

Skip to content