Magdalena Witkiewicz – „Lilka i spółka” – spotkanie dziecięcego DKK w Nosówce.

Powieść opowiada o zabawnych perypetiach trójki rodzeństwa: ośmioletniej Lilki, dwunastoletniej Wiktorii i sześcioletniego Mateusza zwanego przez wszystkich Matewką. Planowane wakacje nad jeziorem u ciotki Magdaleny zwanej Franką, spaliły na panewce!

Wielka szkoda, bo cała trójka przepada za tą ciocią; jednak z powodu złamanej nogi Wiki, muszą jechać do ciotki Jadźki, która jest straszna! Nie dość że ma pypeć na nosie to jeszcze ciągle każe sprzątać, chociaż jest czysto, na dywanach rozkłada gazety, każe pić syrop z cebuli i pokrzywy. Lilka podejrzewa nawet że ciotka jest czarownicą, bo nigdy nie rozstaje się z miotłą i ma czarny zeszyt z przepisami.

Wkrótce okazuje się, że sam pobyt tam to pestka! W tle czai się szajka przestępcza, w której rolę główną odgrywa niejaki pan Anatol oraz   o zgrozo! – ciotka Jadźka!

Jak przebiegnie lato w Jastarni i jakie przygody przeżyją jeszcze nasi bohaterowie? Młodzi czytelnicy DKK w Nosówce, którzy spotkali się 7 czerwca i żywo uczestniczyli w dyskusji, zachęcają rówieśników do przeczytania tej ciekawej książki!

Na ostatnie spotkanie przed wakacjami zapraszamy 21 czerwca. Dyskutować będziemy o książce Wojciecha Mikuszki – Dzieci doktora Motyla.

Zapraszamy!

Moderator DKK – Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content