Lublin inspiruje

Lublin to miasto inspiracji, w którym nowoczesność i historia mają swoje malownicze uroki …, w tym roku postanowiliśmy się o tym przekonać! Przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki, jakie nasza szkoła otrzymała w ramach programu „Poznaj Polskę” została zorganizowana dwudniowa wycieczka, która miała nam przybliżyć dziedzictwo kulturowe, historię oraz walory krajobrazowe Lubelszczyzny.

Pod kierownictwem p. Bożeny Łyszczek i opieką p. Anety Paluch i p. Anny Kulas uczniowie zwiedzili Lublin: ogród botaniczny, Muzeum Wsi Lubelskiej, malownicze kamieniczki oraz stary lubelski rynek, a także zabytkową basztę, skąd mogli podziwiać przepiękną panoramę miasta.

W drugim dniu uczniowie udali się do Kozłówka, aby obejrzeć pałac Zamoyskich. Tę najlepiej zachowaną w Polsce rezydencję arystokratyczną zbudowano w stylu późnego baroku. Obecnie w budynku znajduje się muzeum z bogatym wnętrzem pełnym cudownych obrazów, mebli i porcelany. Pałac otacza wspaniały, zadbany ogród. Pani kustosz w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadała o dawnych właścicielach zamku, o jego dziedzicach, ale i  o wnętrzach pałacowych. Pałac zachwycił wszystkich. Po jego obejrzeniu była okazja, aby kupić pamiątki związane z tym miejscem.  Następnie udaliśmy się do parku wodnego Aqua Lublin, gdzie uczniowie mogli korzystać z wielu znajdujących się tam atrakcji wodnych: zjeżdżalnie, wodny tor przeszkód, rwąca rzeka i jaccuzi. To były wielkie emocje i niezapomniana zabawa dla wszystkich uczestników wyjazdu. Po aktywnym wypoczynku udaliśmy się do basenowej kawiarenki, aby zaspokoić rozbudzone wysiłkiem fizycznym apetyty.

Przez dwa dni dzieci podziwiały wyjątkowe miejsca, które są kolebką naszej historii i ważnymi punktami na mapie turystycznej Polski. Ich opinie, emocje i wrażenia, którymi na bieżąco się dzielili, świadczą o zasadności organizowania takich wypraw, podczas których namacalnie i aktywnie mogą poznawać polską historię oraz piękno polskiej architektury i przyrody.

Related Images:

Skip to content