Konkursy matematyczne

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLAS V – VIII

 W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie kl. V – VIII wzięli udział w trzech konkursach matematycznych na szczeblu województwa, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Były to następujące konkursy:

  1. Konkurs Matematyczny organizowany przez Kuratoriom Oświaty w Rzeszowie najlepszy wynik w konkursie na szczeblu szkolnym uzyskała Zuzanna Ziobro uczennica klasy VII. Wynik ten nie pozwolił na zakwalifikowanie się uczennicy do II etapu konkursu.

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny.

Alfik Matematyczny organizowany przez Towarzystwo „Łowcy Talentów” Jersz, to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w Wakacyjnym Obozie Talentów, który jest połączeniem przygody, zabawy i wypoczynku z zajęciami rozwijającymi zainteresowania, na łonie natury, w towarzystwie laureatów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łowców Talentów Jersz. W tym roku Obóz Talentów odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem (województwo mazowieckie), podczas wakacji 2019.

Zuzanna Ziobro z klasy siódmej za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – 6. miejsce w województwie, otrzymała dyplom uznania.

  1. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny organizowany jest przez Kangourou Sans Frontie’resTowarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.Konkursowi patronują:

Wydział Matematyki i Informatyki  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest zaangażowanie uczniów do udziału w konkursie o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, „Dzień Kangura” stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

 

Uczniowie klasy piątej: Martyna Materna, Kacper Kuźniar, Hubert Stachowicz oraz Zuzanna Ziobro,

uczennica klasy siódmej za wyróżnienie w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wszystkim  uczniom  biorącym  udział  w w/w konkursach, a byli to,  oprócz  wyżej  wymienionych:  Kamila   Baran, Kamila Jamrozy  z klasy piątej; Justyna Lelek, Otylia Miłek z klasy szóstej ; Martyna Wilk, Julia Kawa, Milena Wiech, Zuzanna Rogala oraz Sandra Mita z klasy ósmej; serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

 

Related Images:

Skip to content