Jesteśmy Mistrzami gminy Boguchwała w piłce nożnej.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2023 r.

Rozgrywki piłkarskie rozpoczęły się od półfinału gminnego, w którym zmierzyliśmy się z gospodarzami, czyli Szkołą Podstawową w Racławówce. Szkoła Podstawowa w Kielanówce nie przyjechała na zawody, więc graliśmy jeden mecz. Spotkanie było bardzo wyrównane, ponieważ o wyniku końcowym decydowały rzuty karne. Wygraliśmy w rzutach karnych i awansowaliśmy do finału gminnego.
Finał gminny
W finale spotkaliśmy się z drużynami ze SP nr 1 w Niechobrzu i SP w Boguchwale. To były dwie bardzo mocne drużyny, z którymi nigdy nie udało nam się wygrać. Pierwszy mecz graliśmy z Boguchwałą. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, natomiast w drugiej strzeliliśmy zwycięskiego gola, który dał nam wygraną. Drugi mecz graliśmy z Niechobrzem, tam nam poszło bardzo dobrze wygraliśmy 4 : 1 i zajęliśmy 1 miejsce, które dało nam awans do półfinału powiatowego.
Półfinał powiatowy
W półfinale powiatu graliśmy ze Szkołą Podstawową z Tyczyna oraz ze Szkołą Podstawową ze Straszydla. Pierwszy mecz graliśmy z zawodnikami z Tyczyna, postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę i już w pierwszej połowie strzelili gola na 1 : 0. W drugiej połowie poszło nam gorzej, gdyż popełnialiśmy błędy, Tyczyn strzelił kolejne 4 bramki, co dało końcowy rezultat 5 : 0.
W drugim meczu mierzyliśmy się ze Straszydlem, z którym poszło nam już lepiej. W tym meczu zadecydował jeden gol strzelony przez nas. Wygraliśmy wynikiem 1 : 0, co dało nam 2 miejsce w półfinale powiatu. Niestety do finału powiatowego tych rozgrywek zakwalifikowała się drużyna z Tyczyna, która zajęła I miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:
R. Mita, D. Młynarski, J. Zacios, M. Rogala, N. Krawczyk, M. Hodyr,
K. Szczepański, J. Stachowicz., K. Dubiel-Kot.
Opiekun i trener drużyny – M. Mindziak.

          

Related Images:

Skip to content