Hobby – sposób na nudę

grupa_hobbystow_z_klasy_4_z_wychowawczynia

Jak spędzać czas, aby nie zamęczyć się obowiązkami szkolnymi, oderwać na chwilę  wzrok od gier komputerowych i zejść z „fejsa” do rzeczywistości równie ciekawej?

Nasi hobbyści mają na to receptę i podpowiedzą jak to się robi. 13 grudnia 2012r., młodzi pasjonaci z Nosówki, tym razem czwartoklasiści,  po raz ostatni w tym roku, zebrali się w bibliotece.

 Zanim uczniowie przystąpili do prezentowania swoich pasji, dowiedzieli się, jakie wydarzenie miało miejsce 13 XII 1981 r.  O wprowadzeniu stanu wojennego opowiadała obecna na spotkaniu wychowawczyni klasy. Pani Małgorzata Król zachęciła także czwartoklasistów do zapalenia „światła wolności” – symbolu jedności z ofiarami komunistycznego reżimu w Polsce.

 Następnie hobbyści  relacjonowali swoje zainteresowania.

 Sylwester kolekcjonuje miniaturowe piłeczki do gry w piłkę ręczną, nożną etc.  i ma ich około stu.

 Wiktoria W. hoduje rybki w akwarium, a dodatkowo, wraz z klasą,  opiekuje się rybką  -bojownikiem o wdzięcznym imieniu Perełka.

 Wiktoria Z. kolekcjonuje aniołki i czyta książki przygodowe; zaprezentowała najnowszą książkę A. Chylińskiej „Zezia i Giler”.

Mateusz I. jeździ bezpiecznie na rolkach po mniej uczęszczanych szlakach.

Bartek K. zbiera minerały i ma całkiem niezłą kolekcję,

zaś Julia K. pięknie śpiewa i zaprezentowała nam a cappella  kolędę „Z narodzenia Pana”.

Na samym końcu pasjonaci piłki nożnej: Bartek P., Grzegorz N. i Kacper S. rozegrali krótki mecz na sali  gimnastycznej.

Warto dodać,  że niektórzy z nich noszą koszulki z imionami swoich ulubionych piłkarzy np. nazwiskiem hiszpańskiego napastnika Messi’ ego.

no images were found

Related Images:

Skip to content