Historia Śnieżki – wyjazd do teatru

W dniu 1.12.2015r. uczniowie klas I- III wraz ze swoimi wychowawczyniami, gościli w Teatrze Maska na spektaklu „Historia Śnieżki”.

Baśń braci Grimm została opowiedziana w nowy, ciekawy i bardzo interesujący sposób. Godzinę niezwykłych wzruszeń, dzieci zawdzięczają pięknym lalkom animowanym przez wspaniałych aktorów oraz twórcom przedstawienia.

Większość małych widzów zna tę opowieść na pamięć, a jednak kiedy Śnieżka kolejny raz ożywała słychać było wśród publiczności westchnienia ulgi. Znakomitym aktorom udało się skupić na sobie uwagę dzieciaków, które angażowały się w sceny wzruszające, przeplatane momentami zaskakującymi i zabawnymi. Wizyta w teatrze to nie tylko obcowanie dzieci ze sztuką, ale również lekcja kreatywności i pobudzania wyobraźni.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej: „Spotkanie z konstruktorem”. Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć oryginalne projekty scenografii, kostiumów i lalek. Poznały różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby wykonywania rekwizytów. Rozróżniały podstawowe rodzaje lalek oraz zaznajomiły się z zasadami ich animacji.

Related Images:

Skip to content