Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W ostatni piątek września szkoły z całej Europy , a także kilku krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji świętują Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Dnia 29 września 2023roku w naszej szkole również odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej ubrani na sportowo, gdzie nastąpiło otwarcie II EDSS. Pan Marek Mindziak przywitał uczniów i nauczycieli oraz przedstawił organizację i program związany z tym wydarzeniem oraz wyjaśnił dlaczego warto dołączyć do EDSS.

W pierwszej kolejności odbył się konkurs i prezentacja „stroju kibica”. Chętne osoby z klas I- III i klas IV – VIII przebrane w „strój kibica” zaprezentowały się wszystkim zgromadzonym, uczniowie otrzymali gromkie brawa.

Następnie klasy IV- VIII udały się na trybuny i rozpoczęły się konkurencje sportowe w formie toru przeszkód, w których brały udział klasy młodsze I-III. Zespoły były pomieszane wiekowo tak, aby każdy miał szansę podczas rywalizacji. Dzieci były ogromnie zaangażowane konkurując ze sobą i miały zarazem wspaniałą  zabawę. Można było zauważyć jaki  pozytywny wpływ ma sport, na młodego człowieka i jego udział w wydarzeniu sportowym. Wszyscy uczestnicy, którzy pokonali tor przeszkód zostali „zwycięzcami”

Po 3 konkurencjach związanych z torami przeszkód nadszedł czas na kolejną część wydarzenia. Chłopcy z klas IV- VII udali się na boisko sportowe „Orlik” by rozgrywać mecze piłki nożnej. Natomiast dziewczyny z klas starszych (IV-VII) zdecydowały się na grę w koszykówkę w sali gimnastycznej. Zarówno  u chłopców i dziewcząt do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny. Mecze piłki nożnej przebiegały sprawnie, gra była bardzo czysta i płynna. Po zaciętych meczach chłopców całe rozgrywki wygrała drużyna nr1, w której skład wchodziły następujące osoby: Michał Hodyr, Daniel Czudec, Tymon Zmudziński , Oliwier Jabczanik.

Po bardzo wyrównanych meczach dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna nr 1, w której skład wchodziły następujące osoby: Lena Hodyr, Maja Dyderska, Nela Róg, Maja Kocur.

Gratulujemy zwycięskim drużynom, a pozostałym zespołom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie w meczach. Bez Was by się nie udało tego zorganizować. Dziękujemy!

Organizatorzy EDSS: klasa VIII z wychowawcą

Related Images:

Skip to content