DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ


Dnia 21 listopada świętujemy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł tego dnia narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku a jego autorami byli bracia Brian i Michael McCormackowie. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem.
Dzień Życzliwości miał przypominać ludziom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi. Bracia chcieli również uświadomić ludziom, że pokój jest kruchym dobrem, o które trzeba się troszczyć, a zrozumienie, tolerancja i życzliwość mogą zmieniać świat. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień funkcjonuje w 180 krajach. Przed dniem Życzliwości uczniowie z naszej szkoły napisali na kolorowych połówkach serc pozdrowienia, podziękowania, życzenia dla innych uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi naszej szkoły. Wpisy te były dowodem na to , że wśród naszej społeczności wiele uczniów obdarza się wzajemną sympatią i przyjaźnią
W tajnych wyborach zostały wybrane najbardziej życzliwe osoby z każdej klasy.
Tytuł taki otrzymali:
Amelia Hodyr z kl.1
Kinga Kuźniar z kl. 2
Julia Kubas z kl.3
Michał Szczepański z kl.4
Nadia Cieśla z kl.5
Karim Bouaziz z kl.6
Karol Wilk z kl.7
Jakub Stachowicz z kl.8
Osoby zaszczycone tym tytułem otrzymały pamiątkowy dyplom. Na górnym korytarzu mogliśmy też zobaczyć wystawkę nagrodzonych prac uczniów w konkursie „ Koleżanko i kolego, bądź życzliwy dla każdego”.
Zwyciężczyniami zostały:
I miejsce – Amelia Czudec
II miejsce -Julia Kubas
III miejsce -Anna Młynarska
Na zakończenie uczniowie z klasy VI przekazali nam kilka pomysłów, jak okazać życzliwość innym, a uczniowie z klasy VII pokazali w zabawnych kalamburach, że „Razem jest fajniej” i „Uśmiechajmy się do innych”.
Bardzo ważne jest, aby być świadomym, że należy być życzliwym nie tylko w szczególne dni, ale również na co dzień, ponieważ warto jest traktować innych tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.
Gratulujemy zwycięzcom!

Marta Górnecka

Related Images:

Skip to content