Dzień Szkoły bez Przemocy 5.06.2012 r.

obraz_35

5 czerwca 2012 r. w  naszej szkole odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy pod hasłem Kibicuję Fair Play.

Było to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
W związku z hasłem przewodnim VI edycji Programu Szkoła bez Przemocy: Kibicuję Fair Play, integralną częścią tegorocznych obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy była  organizacja zawodów sportowych. Nauczyciele i uczniowie zorganizowali rozgrywki  sportowe na sali gimnastycznej  promujące ideę bezpiecznego kibicowania i zasad fair play.

 Uczniowie klas IV-VI rozegrali między sobą mecze piłki nożnej i siatkowej. Natomiast zebrani na trybunie kibice wiernie dopingowali swoich faworytów. Do zawodów włączyli się też uczniowie klas I-III, którzy podczas gier zespołowych i wyścigów rzędów, pokazali, że zdrowe zasady rywalizacji nie są im obce.

 Na zakończenie obchodów, przewodniczący poszczególnych klas otrzymali okolicznościowe dyplomy za udział w zawodach, a wszyscy zawodnicy i kibice zostali nagrodzeni pysznymi pralinkami.

 W holu szkoły, na piętrze, można zobaczyć wystawę ciekawych prac plastycznych uczniów pod hasłem  Fair play w życiu i sporcie.

Related Images:

Skip to content