Dzień Skupienia w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie 14.04.2014 r.

dsc08404

W dniu 14 kwietnia 2014 r. uczniowie klas IV,V,VI Szkół Podstawowych w Nosówce i Racławówce, uczestniczyli w rekolekcjach wyjazdowych, które odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Tabor w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej.

Program spotkania obfitował w wiele ciekawych spotkań i rozważań. Rekolekcje rozpoczęły się od zawiązania wspólnoty w dużej auli i katechezy „Kto mi powiedział o Panu Jezusie?”. Następnie uczniowie obejrzeli film o Świętym Mikołaju i jego drodze do świętości.

Wiele emocji wzbudziła katecheza pt. „Serce wielkie mi daj”, podczas której uczestnicy mogli się dowiedzieć, co tak naprawdę jest najważniejsze w człowieku.
Chętni uczniowie rozegrali mecz w sali gimnastycznej, następnie wszyscy uczestnicy udali się na obiad.

Nie lada wyzwaniem było namalowanie przez uczniów poszczególnych stacji drogi krzyżowej. Rozważanie Męki Pańskiej przy tak oryginalnych dziełach, dostarczyło wiele emocji i wzruszeń.

Kulminacyjnym punktem rekolekcji była Msza Św. w obecności przybyłych rodziców. Po tak pracowicie spędzonym dniu, pełni radości, wróciliśmy do domów.

Rekolekcje zorganizowała i zaplanowała pani katechetka  – Elżbieta Kręgielewska z ZS w Racławówce, a prowadził je ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor.

Related Images:

Skip to content