Dzień Seniora

W dniu 12.11.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce wraz z Panią Dyrektor, nauczycielami i rodzicami uczniów zebrali się w Domu Kultury w Nosówce podczas bardzo ważnej dla naszej społeczności uroczystości – Dnia Seniora. Na przestrzeni minionych lat pewnego rodzaju tradycją stało się nasze wspólne świętowanie tej znakomitej uroczystości.

            Szkoła przygotowała bogaty program artystyczny na ten dzień. Uczniowie klasy 2 zatańczyli taniec z flagami. Dzieci i młodzież pod kierunkiem Pana Arkadiusza Witalca przedstawiły spektakl „Szabla”. Chór Vincenta uświetnił uroczystość śpiewając piosenki przy akompaniamencie uczniów klasy 2 grających na instrumentach Orffa. Do jednej piosenki nauczycielka prowadząca chór – Pani Agnieszka Podbilska-Kłosowska grała na skrzypcach. Uzdolnione wokalnie dziewczynki z klasy III pięknie zaśpiewały solowo. Również piosenkę solową wykonała Maja Kocur – uczennica klasy IV. Uczniowie klasy III i VII (Michał Gładysz i Kacpel Dubiel-Kot) przygotowani przez Panie Agnieszkę Bijoś oraz Małgorzatę Król zadeklamowali wiersze. Nad całością nieustannie czuwała i wspierała w każdym etapie powstawania programu Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincenta Witosa w Nosówce – Bożena Łyszczek. 

            Udział w tym wyjątkowym dniu pozwolił nam oddać szacunek osobom starszym. Jednocześnie mieliśmy możliwość kultywowania tradycji i mamy nadzieję, że ta wyjątkowa uroczystość na zawsze zapisze się w pamięci naszych uczniów, gdyż to właśnie świadomi historycznie uczniowie stają się ambasadorami naszej polskiej kultury.

            Kolejny raz dane nam było współpracować z Domem Kultury. Z radością i zaszczytem obserwowaliśmy występy zespołu Nosowianki i Nosowiany, który za dwa lata świętować będzie swoje 50-lecie istnienia. Duma rozpierała nas gdy na scenie pojawiali się nasi uczniowie – tancerze oraz śpiewacy wspomnianego zespołu ludowego. Patrząc na nich jesteśmy przekonani, że nasza ludowa tradycja będzie kontynuowana przez następne pokolenie.

            Liczymy, że to tylko jeden z licznych wspólnych przedsięwzięć. Nie możemy doczekać się kolejnych.

 Bożena Łyszczek, Agnieszka Podbilska-Kłosowska

                       

           

                                                                                                   

Related Images:

Skip to content