DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowaliśmy  po raz kolejny w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie popisywali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

Jak co roku wszyscy uczniowie mogli w zabawny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów europejskich. Podczas akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły można było uzyskać wiele ciekawych i nowych informacji na temat takich krajów jak Niemcy, Anglia, Grecja, Włochy, Francja, Japonia, Belgia. Swoimi wspaniałymi strojami i poczęstunkami uczniowie budzili zainteresowanie całej szkoły, a także wśród odwiedzających rodziców. Publiczność oglądała zabawne wykonanie znanej bajki pt. „Czerwony Kapturek”
w języku niemieckim w wykonaniu kl. VII, która mimo iż dopiero zaczęła swoją przygodę z językiem niemieckim wspaniale potrafiła posługiwać  się tekstami w nowym języku. Można też było usłyszeć jak wspaniale językiem angielskim,  niemieckim, a nawet hiszpańskim posługują się nasi uczniowie w trakcie akademii, podczas której zabrzmiały także piosenki śpiewane w języku angielskim przez przez uczennice klasy czwartej i piątej.

Na zakończenie klasa V zachęciła do zabawy całą szkołę śpiewając w języku angielskim znany przebój „Solo”, a po niej można było degustować potrawy z wielu krajów, które przygotowały poszczególne klasy.

Dzień Języków Obcych, był jednocześnie uzmysłowieniem dzieciom wartości nauki i potrzeby umiejętności posługiwania się językami obcymi, jak również wielkiej roli języków obcych w dzisiejszym świecie. Dzień Języków Obcych przygotowały: Sabina Mita, Bernadeta Nykiel, Marta Górnecka oraz Aneta Paluch i wychowawcy klas.

Bernadeta Nykiel

Related Images:

Skip to content