Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W dniu 13 października 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy I i II w wierszach i piosenkach podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie. Z uśmiechem na ustach obwieścili, że są wśród nich „niezłe ziółka”, ale i one starają się jak mogą, aby zbytnio nie przeszkadzać na lekcjach.

Pierwszoklasiści wykonali piękny taniec do słów jesiennej piosenki.

To nie jedyne podziękowania w tym dniu, Nagrodę Dyrektora za owocną i efektywną pracę otrzymały Panie: Beata Czarnik i Halina Głuchowska oraz Pani Krystyna Pastuła – pracownik obsługi szkoły.

Uczniowie obdarowali swoich nauczycieli kwiatami, życząc im cierpliwości, uśmiechu i docenienia, nie tylko od święta.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela (Dz. U. z 1972 r. Nr 16, poz. 114) pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.

Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773

Related Images:

Skip to content