Andrzejki

26.11.2019 r. w godz.16.30 – 19.30 uczniowie starszych klas pod opieką swoich wychowawców bawili się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej i miło spędzali czas odpoczywając od nauki i zadań.

Jak każe stary obyczaj nie zabrakło też wróżb andrzejkowych i trzymających w napięciu konkursów. W jednym z nich, do zwycięzcy, trafiła słodka nagroda od pani dyrektor.

Odwiedzili nas także ubiegłoroczni absolwenci, bo bardzo miło wspominają swoją podstawówkę i nauczycieli.

Zwyczaj andrzejkowy znany jest od zamierzchłych czasów.Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Obecnie jest to głównie okazja do wspólnej zabawy i miłego spędzania czasu, a wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. 29. 11. uczniowie kl.I-III wspólnie spędzali czas na andrzejkowych zabawach. Dużo radości przyniosły wróżby: wyścig butów, serce z imionami, rzut monetą i losowanie jaka niespodzianka nas czeka. Wszyscy bawili się wesoło przy muzyce, a smakołyki przygotowane przez rodziców były doskonałe. To spotkanie przyniosło uczniom ogrom radości i wrażeń.

 

Related Images:

Skip to content