Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce

E-dziennik

Dziennik elektroniczny

Plan zajęć

Rok szkolny 2023/2024

Galeria

Zobacz co słychać w szkole

Wycieczka szkolna do Zakopanego

21 czerwca 2024

W dniach 13 - 14.06.2024 grupa 35 uczniów naszej szkoły z klas od III - VIII wraz z opiekunami: panem Markiem Mindziakiem, panem Arkadiuszem Witalcem, panią Anetą Paluch oraz panią Agnieszką Kuter-Zmudzińską udała się na wycieczkę do Zakopanego.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję podziwiać piękno urokliwego miasta w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu w Termach Chochołowskich, największym kompleksie basenów termalnych na Podhalu, gdzie nasi uczniowie mogli odpocząć po podróży, jak również przeżyć moc wrażeń korzystając z wielu atrakcji oferowanych przez obiekt.

Następnie przygodę z Zakopanem rozpoczęliśmy od wyjazdu na jedno ze znanych wzniesień, Gubałówkę oraz spaceru po jej grzbiecie. Niestety, niesprzyjające warunki pogodowe nie umożliwiły nam podziwiania pięknego górskiego krajobrazu. Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Krupówkach, urokliwym deptaku w centrum miasta, podczas którego uczniowie zakupili pamiątki. Późnym popołudniem udaliśmy się do pensjonatu na pyszną obiadokolację i odpoczynek.

Drugiego dnia, po śniadaniu, wraz z przewodnikiem tatrzańskim udaliśmy się na spokojną wyprawę po dnie Doliny Kościeliskiej. Podczas przejazdu przez Zakopane, jak również w czasie spaceru Doliną, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i ciekawostek dotyczących regionu, podziwiali piękno przyrody, groty, twory krasowe, okna zbójeckie, wejście do Jaskini Pisanej, zobaczyli wypas owiec, jak również zakosztowali pysznych, świeżo wędzonych oscypków zakupionych w bacówce nieopodal trasy.

Po powrocie z Doliny Kościeliskiej udaliśmy się ponownie do centrum Zakopanego, aby odwiedzić skocznię narciarską - Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza. Z jej szczytu uczniowie mogli doświadczyć widoku, na który spoglądają skoczkowie podczas zawodów. Następnie udaliśmy się do pensjonatu na posiłek i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nosówki.

Tegoroczna wycieczka pozwoliła naszym uczniom, nie tylko zgromadzić cenną wiedzę zarówno kulturową, jak i po części historyczną, na temat zwiedzanego regionu, ale również posmakować nieco górskiego klimatu, z jego świeżym, rześkim powietrzem, a piękno przyrody i malownicze widoki wzbudziły w nich zachwyt i pozwoliły odpocząć pozostawiając miłe wspomnienia.

Tekst i zdjęcia – pani Aneta Paluch

 

 

Skip to content