Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce

E-dziennik

Dziennik elektroniczny

Plan zajęć

Rok szkolny 2023/2024

Galeria

Zobacz co słychać w szkole

Wizyta Siostry Misjonarki

30 maja 2024

W dniu 12.01.2024 roku naszą szkołę odwiedziła Siostra Misjonarka Kontemplacyjno-Czynna – Elżbieta Dąbrowska. Przywitała się z całą naszą społecznością szkolną po hiszpańsku, ciao! Dzięki doświadczeniu jakim się dzieliła, a także licznym filmikom i zdjęciom mogliśmy na chwilę przenieść się do Ameryki Południowej, a dokładniej do Boliwii, gdzie od 3 lat siostra Elżbieta posługuje. Dowiedzieliśmy się, że podróż do tego kraju to aż 20 godzin lotu samolotem. Oglądaliśmy owoce jakie rosną w Boliwii: oprócz doskonale nam znanym coco (kokosem), platano (bananami, chociaż w Boliwii występują one w licznych odmianach i poza jadanymi tak jak w Polsce – na surowo – można je także spożywać po ugotowaniu, kiedy to są zdecydowanie lepsze w smaku) czy mango widzieliśmy także copoazu oraz podobne do polskiego liczi – mamuchina. Siostra opowiadała nam jak żyją miejscowi ludzie, czym się zajmują, jak spędzają wolny czas. Poznaliśmy zarówno tańce: tobas, morenada, tinqou, jak również mieliśmy możliwość zobaczenia na żywo stroju do jednego z nich. Siostra Elżbieta ciepło wspominała czas spędzony w murach naszej szkoły jako uczennica. Liczyła, że może podobnie jak u niej, również w młodym
pokoleniu odezwie się powołanie i niebawem powiększy się liczba misjonarzy z Nosówki. Czy tak faktycznie będzie? Czas pokaże.

Skip to content