Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce

E-dziennik

Dziennik elektroniczny

Plan zajęć

Rok szkolny 2023/2024

Galeria

Zobacz co słychać w szkole

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 i pożegnanie ósmoklasistów

25 czerwca 2024

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od uczestnictwa we mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych. Następnie w górnym holu szkoły odbyła się część oficjalna.

Po wprowadzenia pocztu i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani dyrektor Bożena Łyszczek, która podziękowała nauczycielom za rzetelną pracę, rodzicom za ofiarną pomoc szkole, a uczniom złożyła gratulacje za sumienną naukę. Zwróciła szczególną uwagę na to, by uczniowie bezpiecznie spędzali wolny czas, aby zdrowi i wypoczęci powrócili we wrześniu do nowych obowiązków.

Pani dyrektor wręczyła Mateuszowi Wąsowi z kl. VII pamiątkową statuetkę za zdobycie tytułu finalisty w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Angielskiego. Podobne statuetki otrzymali też uczniowie klas IV-VIII z najwyższymi średnimi ocen na świadectwie.

Osobną grupę nagrodzonych stanowili sportowcy, tancerze i nasza szkolna „złota rączka”, czyli Krystian Dziedzic z kl. VII.

Szczególne słowa wdzięczności skierowane zostały w stronę rodziców, którzy angażowali się w życie szkoły i wspierali jej działania.

Jak nakazuje obyczaj naszej szkoły, siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i wręczyli im humorystyczne upominki, a ósmoklasiści we wzruszającym i refleksyjnym montażu słowno-muzycznym podziękowali rodzicom, nauczycielom i całej społeczności uczniowskiej za wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły.

Nie zabrakło wzruszeń i żalu, ale coś się kończy, by zacząć się mogło coś innego. Ósmoklasiści po wakacjach rozpoczną kolejny etap edukacyjny w szkołach ponadpodstawowych. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Następnie  wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, by tam od wychowawców otrzymać  świadectwa promocyjne do kolejnej klasy i rozpocząć upragnione wakacje.

Absolwenci 2023/2024

  1. Sebastian Miłek
  2. Radosław Mita
  3. Daniel Młynarski
  4. Maciej Rogala
  5. Krzysztof Solecki
  6. Jakub Stachowicz
  7. Jakub Zacios

Wychowawcy:

  1. I-III – mgr Aneta Rzucidło
  2. IV-VIII – mgr Marek Mindziak

Tekst i zdjęcia – Małgorzata Król

Skip to content